בית הבושם

עגלת הקניות שלי

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים

 
אבטחה

איך לבחור בושם?

לאנשים רבים יש כבר את "הבושם שלהם"- ריח קבוע ומוכר שבחרו לפני זמן רב ונשארו נאמנים לו, לפעמים מדובר באמת בסיפור אהבה, אבל לעתים ה'קשר המחייב' עם הבושם שלנו, גם אם דווקא מתחשק למצוא בושם חדש, נוצר דווקא מתוך הקושי שבשאלה "איך לבחור בושם"?  

בחירת בושם שהצליחה לנו באופן אינטואיטיבי, הופכת את הבושם הנבחר למזוהה איתנו וקבוע מבחינתנו, אבל חשוב לדעת כמה דברים באשר לאיך לבחור בושם, גם מעבר לאינטואיציה: 

1.      משפחות ריח- מובן שבבחירת בושם הריח מוכרח להיות לטעמנו. ריחות של בשמים מתבססים, בדרך כלל, על שייכות למשפחת ריחות (למשל- מאסק, הדרים, וניל, פריחה וכו') ולכל אחד מאיתנו יש העדפה לריח שעושה לו תחושה נעימה, נסו לזהות לאיזו משפחת ריח אתם נמשכים באופן טבעי.

2.      ריח הגוף- כשם שלכל אחד מאיתנו יש טביעת אצבע מסויימת ובלעדית, יש לנו גם טביעת ריח גוף הנובעת מהרבה מאוד גורמים פיזיולוגיים וביולוגיים, וכשחושבים איך לבחור בושם חשוב מאוד להתחשב גם בטביעת ריח זו- כיוון שבהכרח היא יוצרת ריח ייחודי עבור כל משתמש בכל בושם.

3.      גיל – ממש בהמשך לנקודה הקודמת, ריח הגוף הטבעי שלנו, עלינו להתחשב בגיל הביולוגי שלנו או של מקבל הבושם במתנה, כשאנו ניגישם לבחירת בושם. היות שהגיל משפיע גם על טביעת ריח הגוף וגם על שילוב הריחות בעת שימוש בבושם- לעתים בשמים לנשים מבוגרות יותר משוכים דווקא נערות צעירות כי הריח מעורר בהן זכרון של אישה אהובה או מוערכת, אבל בפועל – על עורן שלהן הריח לא מתקבל באופן מחמיא באותה מידה.

4.      סביב השעון – לא רק עונות השנה אלא גם שעות הינם גורם חשוב במחשב על איך לבחור בושם – אמנם יש בשמים שריחם נעים ליום ולערב כאחד, אך בשמים רבים מותאמים יותר לשימוש או ביום או בלילה, שכן לא רק מידת החום משתנה בשעות אלו, אלא גם ההורמונים שפועלים בגופנו ולכן גם תרכובת הריח שנוצרת במפגש עם הבושם.

5.      תקציב- ניתן למצוא בשמים בקשת מחירים רחבה מאוד. הגדירו לעצמכם מראש את התקציב העומד לרשותכם בבחירת בושם וחפשו את האיכות הגבוהה ביותר שתוכלו לקבל בתמורה לכספכם.
לעתים נדמה שבשמים יוקרתיים הם מחוץ להישג ידכם, אבל כשאתם מחשבים איך לבחור בושם בהתאם לתקציב, כדאי לשים לב לגדלי הבקבוקים, למידת ריכוז הריח ולאיך שאלו ישפיעו על צריכת הכמות בשימוש. בושם איכותי יותר הוא גם כלכלי יותר כיוון שנדרש שימוש בכמות קטנה מאוד ולכן תכולה של בושם כזה, הזהה לתכולתו של בושם פשוט יותר, מאריכה ימים ומשרתת אתכם לאורך זמן רב יותר.

נשמח לשתף במחשבות נוספות על איך לבחור בושם בפעם הבאה!
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד